BCF iplik %100 polipropilenden oluşmakta olup, atık malzemenin ekonomik değeri ve geri dönüştürme sürecinin kolaylığı göz önünde tutulduğunda üretim aşamasında ya da sonrasında atık olarak doğaya bırakılması söz konusu değildir.

Üretim teknolojimiz sayesinde çok düşük telef oranları ile çalışmamızın yanı sıra diğer plastik geri dönüşüm şirketleri ile işbirliğimiz dahilinde satın alınan tüm polipropilen hammaddeyi işleyip farklı kalitelerde 100% oranda ekonomiye kazandırıyoruz.

Öte yandan tedarik edilen diğer sarf malzemelerinin özellikle boya maddesinin çevreye zararlı ağır metaller ya da kimyasallar içermemesine özen göstererek tüketicilere daha çevreci ürün ve hizmet seçenekleri oluşturarak sorumlu satın alma davranışlarının geliştirilmesini amaçlıyoruz.

Enerji sektöründeki yatırımlarımız neticesinde 4.3 mega watt kurulu gücündeki trijenerasyon doğalgazdan enerji üreten tribünler ile kendi tesislerimizin elektrik, buhar ve soğuk su ihtiyacını karşılıyoruz. Yenilebilir enerji konusunda uzman ekibimiz doğaya saygılı yatırımlar yapmak üzere ar-ge ve fizibilite çalışmalarımızı durmaksızın devam ediyor.