Hakkımızda

Hasırcı Tekstil 1961'den beri üretim alanında faaliyet göstermekte olup, ana iş kolu olarak, gelecekteki markalaşmanın temeli olacak, tekstil pazarında ciddi endüstriyel ve ticari deneyim elde etti.

Hasırcı Ailesi, güvenilir iş ahlakı ile ticaret hacimlerini genişleterek önemli bir marka oluşturdu. Hasırcı Tekstil en son teknolojiler ve yıllık 30,000 ton kapasite ile ticaretteki alanını BCF-MONO COLOR-TRİ COLOR CPC-HEAT SET-H.S. FRİZE ürünleri ile domine etmeye devam ediyor.

Hasırcı Tekstil, yaşam boyu öğrenen bir firmadır ve 50 yılı aşkın bir süredir aynı alanda sürekli gelişim göstermektedir. Bu deneyim şirkete kaynaklarıni en iyi şekilde kullanarak sürekli büyümeyi ve müşteri isteklerini karşılamak için en verimli şekilde yatırım yapmaya sevk etmiştir. Sirketimiz, ihracat yıldızları arasında olup, Türkiye'nin en büyük 1000 sanayi kuruluşundan biridir.

HASIRCI TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş dünyanın önde gelen iplik üreticilerinden biri olmaktan ve ülkemizi dünya çapında temsil etmekten gurur duymaktadır.

gaziantep kilimcilik tarihi kitabi

Kuruluş ve Yapılanma

Şirketimiz 1961 yılında kilim ve battaniye ticareti alanlarında hizmet vererek faaliyetlerine başlamıştır.

Tekstil İmalat Sektörü

Şirket bu tarihler aralığında sürekli tekstil imalat sektörü içinde bulunmuş olup, pazar araştırmaları ve müşteri ilişkileri konusunda kendine değer katmıştır.

PP iplik ve Jüt İplik Ticareti

1997 yılından sonra 5 yıl süreyle üretime ara verilip, PP iplik ve jüt iplik ticaretlerine başlanılmış 2002 yılına kadar ülkemizin önde gelen halı ipliği ticareti yapan firmalarından biri olmuştur.

Gelişim ve Üretim

2002 yılında, 4.500 ton/yıl kapasite ile tekrar üretime başlamış olup, 2007 yılından itibaren Polipropilen BCF, HEAT SET ve H.S FRIZE çeşitleri ile 30.000 ton/yıl kapasite ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesindeki kendi tesisleriyle, üretimine devam etmektedir.

SERTİFİKALARIMIZ

ÖDÜLLERİMİZ